Sheqeri dhe uji: Ilaçi më i mirë për zemrën dhe aritminë, ritmi normal kthehet për 5 ditë..!?

Murriz si ilaç natyral për aritminë
Murrizi është një nga bimët më të sigurta dhe më efektive kur bëhet fjalë për trajtimin e sëmundjeve të sistemit kardiovaskular, dhe kjo vlen edhe për trajtimin e aritmisë.

Pjesët shëruese të murrizit janë manaferrat e kuqërremtë të errët, lulet dhe gjethet e vogla të bardha.
Murriz forcon muskulin e zemrës dhe përmirëson rrjedhën e lëndëve ushqyese dhe oksigjenit përmes qarkullimit të gj akut në çdo pjesë të trupit.

Zgjeron arteriet që çojnë gj ak në zemër në mënyrë që të marrë lëndët ushqyese që i duhen për të funksionuar normalisht.

Terapia e murrizit duhet të zgjasë të paktën tre muaj që efektet të ndihen. Përgatitja e ilaçit: 1 kg manaferra të murrizit janë zhytur në ujë të pastër. Pas gjysmë ore, bluni me blender ato, pastaj derdhni përsëri ujë mbi to të qëndrojnë për 24 orët e ardhshme.

Gatuajini të nesërmen dhe pasi të vlojë uji, ulni temperaturën e pllakës dhe gatuajeni për 30 minuta të tjera. Kulloni lëngun që rezulton dhe lengun ruajeni në frigorifer.

Grini edhe një herë frutat në një blender dhe i përzieni me ujin qe e keni ne frigorifer. Ruajeni ilaçin në frigorifer dhe shtoni 6 – 12 lugë çaji në ditë derisa të rregullohet ritmi i zemrës.

Be the first to comment on "Sheqeri dhe uji: Ilaçi më i mirë për zemrën dhe aritminë, ritmi normal kthehet për 5 ditë..!?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*